Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

Data publikacji 31.05.2010

Kryminalni z Łodzi zatrzymali dwie osoby podejrzane o uprawę konopi indyjskich na terenie budynków przy ulicy Brzezińskiej. Policjanci zlikwidowali mieszczącą się tam profesjonalnie przygotowaną plantacje tego narkotyku.

28 maja 2010 roku kryminalni pojawili się w okolicy posesji, na której zlokalizowany był budynek gospodarczy. Mieli informacje, że właśnie tego wieczoru może dojść do demontażu linii produkcyjnej ziela konopi, które jest tam uprawiane.

Przeszukanie pomieszczeń potwierdziło informacje policjantów. W budynku znajdowało się około tysiąca sadzonek konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy oraz wytwarzania środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli miedzy innymi pompy, wiatraki i lampy nagrzewcze.

Na terenie posesji w ręce stróżów prawa wpadli dwaj mężczyźni, powiązani prawdopodobnie z przestępczym procederem. Przy budynku zaparkowany był pojazd, w którym policjanci znaleźli dowody zakupu znacznych ilości doniczek, ziemi i innych przedmiotów mogących służyć do wspomnianej uprawy.

Wstępne obliczenia wskazują, iż minimalna ilość suszu, jaką uzyskaliby sprawcy z ujawnionych roślin to blisko 23 tysiące gramów. Czarnorynkowa wartość wskazanej ilości po wysuszeniu mogłaby wynosić blisko 700 tysięcy złotych.

23- i 32-latek usłyszeli już zarzuty uprawy znacznych ilości ziela konopi. W przeszłości odpowiadali za posiadanie narkotyków. Śledczy wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony