Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowanie nielegalnej rozlewni alkoholu

Data publikacji 31.01.2007

Policjanci z Jastrzębia Zdroju zatrzymali 46-letniego mieszkańca tego miasta, który jest podejrzany o nielegalny wyrób napojów spirytusowych.

Mężczyzna był wczoraj legitymowany przez patrol Straży Granicznej na terenie kompleksu garaży przy jednej z ulic. Ponieważ podał funkcjonariuszom fałszywe dane osobowe, ci zwrócili się o pomoc do jastrzębskich policjantów. Policjanci przeszukali mężczyznę i znaleźli dokumenty, na podstawie których ustalili jego tożsamość.
 
Okazało się również, że do 46-latka należy vw passat, przy którym znaleziono 5-litrowy plastikowy pojemnik z alkoholem niewiadomego pochodzenia. W pojeździe były kolejne 4 pojemniki, natomiast przy legitymowanym mężczyźnie klucze do garażu. W środku znaleziono butelki i kolejne plastykowe pojemniki z wyrobami spirytusowymi. Policjanci ustalili także, iż zatrzymany dysponuje innym garażem w tym samym kompleksie.
 
Mężczyzna nie przyznawał się do tego, dlatego też na miejsce sprowadzono właściciela. Po wyważeniu drzwi ujawniono prowizoryczną linię do wyrobu wyrobów spirytusowych. W garażu znajdowało się również 1200 sztuk znaków akcyzy, 200 etykiet na spirytus , 300 nakrętek na wódkę znanej marki, pompa z filtrami oraz płyn do odkażania skażonego spirytusu. W sumie zabezpieczono ponad 400 litrów wyrobów alkoholowych znajdujących się w 400 butelkach o pojemności 0,5 litra, 22 bańkach plastykowych o pojemności 5 litrów oraz 17 kanistrach o pojemności 25 litrów.
 
Zatrzymany mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Zostaną mu przedstawione zarzuty posiadania fałszywych znaków akcyzy oraz nielegalny wyrób napojów spirytusowych. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony