Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

123 kg „lewego” tytoniu

Data publikacji 31.05.2010

Prawie 123 kilogramy tytoniu i 120 paczek papierosów zabezpieczyli policjanci w jednym z chełmińskich mieszkań. Zatrzymany 33-latek nie opłacił 60 tys. podatku akcyzowego i nie dokonał opłaty celnej. Właściciel "lewego" towaru trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

W niedzielne popołudnie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego razem z policjantami z Chełmna zapukali do jednego z mieszkań przy Placu Wolności. Z posiadanych przez CBŚ informacji wynikało, że właściciel mieszkania może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzowych.

Zaskoczony wizytą kryminalnych 33-letni mężczyzna oddał nielegalny towar. Policjanci zabezpieczyli prawie 123 kg tytoniu i 120 paczek papierosów. Mężczyzna powinien opłacić 60 tys. podatku akcyzowego, ale tego nie zrobił. Nie dokonał również opłaty celnej, do której był zobowiązany.

33-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś jeszcze usłyszy zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych i akcyzowych.

Zebrane w sprawie materiały oraz zabezpieczony towar zostaną przekazane do Izby Celnej, która będzie kontynuowała postępowanie.

(KWP w Bydgoszczy / js)

Powrót na górę strony