Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i wybory miss

Data publikacji 31.05.2010

Radomscy policjanci zebrali nie mniejsze brawa niż kandydatki podczas konkursu Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2010, którego partnerem w tym roku była Komenda Miejska Policji w Radomiu. Funkcjonariusze spełnili też marzenie Klaudii Natorskiej, która została najpiękniejszą radomianką, a w przeszłości chciała być policjantką.

Kilka tygodni przed finałem KMP w Radomiu została poproszona o przeprowadzenie kursu samoobrony dla kandydatek na miski. Dziewczęta na kursie zapoznały się z zasadami, jak bronić się przed napastnikiem i jak zachować się w chwili zagrożenia.

Współpraca przebiegała na tyle dobrze, że finalistki zaproponowały, aby tegorocznym motywem przewodnim imprezy była policja. Pierwszy raz w historii wyborów najpiękniejszych Polek zdarzyło się, iż partnerem akcji była nasza formacja.

Radomski finał zaczął się od mocnego uderzenia: tuż po wejściu na salę, gdzie odbywał się finał, widzowie zostali zaskoczeni przez zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn, którzy starali się zastraszyć gości - do akcji wkroczyli jednak radomscy policjanci, którzy szybko obezwładnili napastników.

Kolejnym elementem, który wzbudził entuzjazm gości, był pokaz technik interwencji i zatrzymywania sprawców. To, co zaprezentowali na scenie policjanci, większość zgromadzonych osób widziała dotychczas tylko na szklanym ekranie, a braw, które zebrali policjanci, mogła pozazdrościć niejedna gwiazda. Zachwyt publiczności wzbudzili też policjanci ubrani w gabardyny, którzy wyprowadzali na scenę finalistki ubrane w suknie ślubne.

Tegoroczną Miss Ziemi Radomskiej została Klaudia Natorska, na którą po cichu stawiali też policjanci.

Okazało się, że nowa miss chciała być policjantką. Funkcjonariusze z KMP w Radomiu częściowo zrealizowali jej marzenie z dzieciństwa: miss przymierzyła policyjne mundury, zobaczyła, jak wygląda praca policjanta ruchu drogowego, zwiedziła budynek komendy. Nie obyło się bez krótkiej sesji zdjęciowej w policyjnym mundurze.

(KWP w Radomiu / mg)

fot. Rafał Jeżak, KMP w Radomiu / Szymon Wykrota, Echo Dnia
 

Powrót na górę strony