Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał prawie 1,5 kg kokainy w żołądku

Data publikacji 02.06.2010

Na warszawskim lotnisku zatrzymano 40-letniego obywatela Nigerii. Elias C. usiłował przemycić do Polski prawie 1,5 kilograma kokainy. Narkotyki w kilkudziesięciu kapsułkach znajdowały się w brzuchu mężczyzny. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kokainy to około 280 tys. zł.

Policjanci wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie, udaremnili przemyt znacznej ilości kokainy. Około godziny 20:00 na Okęciu uwagę funkcjonariuszy zwrócił 40-letni obywatel Nigerii. Podróżnego poddano szczegółowej kontroli.

Prześwietlenie wykazało, że w jamie brzusznej Eliasa C. znajduje się kilkadziesiąt kapsułek, każda o długości około 5 cm. Jak się później okazało, było ich dokładnie 91. Zawierały one prawie 1,5 kilograma kokainy. Z takiej ilości można sporządzić blisko 5 700 tzw. działek, czyli pojedynczych porcji sprzedawanych przez narkotykowych dilerów.

Sprawą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota zajmują się policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP. Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(KSP /js)
 

Powrót na górę strony