Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany za napad na bank

Data publikacji 02.06.2010

Poszukiwany od października ubiegłego roku sprawca napadu z bronią na filię banku wpadł w ręce kryminalnych z bytomskiej komendy. Podejrzany o ten czyn mieszkaniec Piekar Śląskich przyznał, że ma na swoim koncie dwa inne podobne przestępstwa. Został on już tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

2 października 2009 r. miał miejsce napad na filię banku mieszczącą się w Bytomiu przy ulicy Gombrowicza. Po południu do placówki wszedł młody mężczyzna w czapce na głowie i kapturze zasłaniającym twarz. Grożąc kasjerce pistoletem, skradł pieniądze i uciekł. Przestępca został sfilmowany kamerami monitoringu.

Kilka dni temu bytomscy kryminalni wpadli na trop podejrzanego o ten napad. 26-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. zatrzymano, gdy wezwany do innej sprawy, zgłosił się do komendy Policji. Wczoraj został rozpoznany przez świadków napadu w Bytomiu – Stolarzowicach.

Zatrzymany przyznał również, że ma na swoim koncie nieudaną próbę napadu w tej samej placówce w połowie grudnia ubiegłego roku. Piekarscy stróże prawa zarzucają mu również podobny napad na bank przy ul. Wyszyńskiego w ubiegły czwartek.

Wczoraj, zgodnie z wnioskiem śledczych, został on tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / js)

Film Wpadł poszukiwany za napad na bank


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadł poszukiwany za napad na bank (format flv - rozmiar 2.26 MB)

Powrót na górę strony