Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kolejnych 6 handlarzy narkotyków

Data publikacji 02.06.2010

Policjanci z Międzychodu i CBŚ zatrzymali kolejne osoby podejrzane o handel narkotykami na terenie Wielkopolski. Zatrzymani mieli związek z polsko-holenderskim małżeństwem podejrzanym o przemyt marihuany z Holandii, które zostało zatrzymane wcześniej podczas policyjnej zasadzki. Zatrzymanym osobom grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali sześciu handlarzy narkotykowych, są to mężczyźni którzy rozprowadzali narkotyki na terenie Międzychodu i okolicznych miejscowości. Wśród nich znalazł się między innymi Marcin Sz. pseudonim „Szwaja”. Zatrzymany został także Wojciech Ż. z Poznania, który dostarczał jednemu z dilerów większe ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkań należących do zatrzymanych policjanci znaleźli między innymi 200 g marihuany, dwie wagi, młynek do mielenia suszu i woreczki do porcjowania narkotyku.

Cała sprawa miała swój początek prawie rok temu. Od jakiegoś czasu pojawiały się informacje o dużej ilości narkotyków zalewających północno-zachodnią Wielkopolskę. Policjanci z CBŚ wpadli na trop małżeństwa przemytników. Jak wynikało ze zdobytych informacji, Holender wraz z żoną Polką kontaktowali się z hurtownikami i dostarczali im marihuanę. Niekiedy w ciągu tygodnia przemycali do Polski nawet 3 kg tego narkotyku.

Policjanci CBŚ uzyskali wystarczającą wiedzę, żeby zorganizować zasadzkę i zatrzymać małżeństwo przemytników na gorącym uczynku, w czasie przekazywania marihuany hurtownikowi. Poinformowana o tych informacjach Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, która wszczęła śledztwo zaakceptowała plan realizacji. W styczniu tego roku w miejscowości Stary Folwark koło Międzychodu policjanci zatrzymali 61-letnia kobietę, jej 68-letniego męża Holendra i 35-letniego hurtownika. W samochodzie małżonków znaleziono kilogram marihuany.

Funkcjonariusze CBŚ, prokurator prowadzący śledztwo oraz policjanci z Mędzychodu badali wszystkie wątki pojawiające się w tej sprawie. Pozwoliło to dotrzeć do dilerów narkotykowych działających na tym terenie. W ten sposób zatrzymano kolejnych 6 osób.

Łącznie do tej pory zatrzymano 9 osób. Za przemyt, handel i posiadanie narkotyków może grozić kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / js)
 

Film Zatrzymano kolejnych 6 handlarzy narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano kolejnych 6 handlarzy narkotyków (format flv - rozmiar 1.46 MB)

Powrót na górę strony