Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywieźli do lasu, pobili i okradli

Data publikacji 04.06.2010

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie 41-letniego mężczyzny. Wśród sprawców był 14-letni chłopak. Mężczyźni wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu i wywieźli do lasu. Tam bili go i kopali, a następnie ukradli mu 2 tys. złotych. Teraz sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Wczoraj policjanci z Oruni zostali poinformowani przez 41-letniego mieszkańca Gdańska, że na przystanku autobusowym przy ul. Niepołomickiej trzech mężczyzn siłą wciągnęło go do samochodu, a następnie wywiozło do lasu w okolicach Otomina. Tam sprawcy bili go pięściami po głowie i kopali po ciele. Jeden z nich miał przy sobie przedmiot wyglądem przypominający broń palną. Napastnicy ukradli pokrzywdzonemu 2 tys. złotych. Następnie rozebrali go i pozostawili w samej bieliźnie.

Kryminalni szybko ustalili sprawców tego przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 30i i 31-letniego mężczyznę. W ręce policji trafił również 14-letni chłopak, który też brał udział w uprowadzeniu. W trakcie czynności okazało się, że 30-latek był poszukiwany nakazem sadowym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania mieszkania 31-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wiatrówkę.

Policjanci zatrzymali również 43-letnią kobietę, która może mieć związek ze sprawą. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy ustalają wszystkie okoliczności uprowadzenia. Z zebranych dotychczas materiałów wynika, że sprawcom może grozić kara pozbawiania wolności do 12 lat. 14-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony