Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 20 osób podczas derbów

Data publikacji 07.06.2010

Wczorajsze derby „Elana” Toruń – „Zawisza” Bydgoszczy nie obyły się bez ekscesów i zakłócenia porządku. Zatrzymano 20 osób, które odpowiedzą za złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprezy masowej. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakazy stadionowe.

W trakcie meczu pomiędzy drużynami „Elany” Toruń – „Zawiszy” Bydgoszczy na terenie stadionu piłkarskiego doszło do zbiorowego zakłócenia porządku na imprezie masowej. Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Torunia spotkanie ta zostało zakwalifikowane jako impreza o podwyższonym ryzyku.

W policyjnych działaniach związanych z toruńskim meczem wzięło udział 460 funkcjonariuszy. Policjanci interweniowali na prośbę organizatora. Zatrzymano 20 osób - 9 kibiców „Zawiszy” i 11 „Elany. Wśród zatrzymanych było 3 nieletnich, których z komisariatu odebrali rodzice.

Dorosłym zatrzymanym, którzy noc spędziły w policyjnym areszcie, dziś przedstawione zostaną zarzuty niebezpiecznego zakłócenia przebiegu imprezy masowej. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat. O konsekwencjach, jakie poniosą nieletni zdecyduje sędzia rodzinny.

(KWP w Bydgoszczy / js)
 

Powrót na górę strony