Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali interweniujących policjantów

Data publikacji 07.06.2010

Wczoraj policjanci ze Strzyżowa interweniowali wobec grupy młodych ludzi. Młodzi, pijani mężczyźni najpierw dobijali się do drzwi zamkniętej pizzerii, potem zaatakowali policjantów. Dwóch najbardziej agresywnych zostało zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Około godz. 1:40 dyżurny Policji ze Strzyżowa przyjął zgłoszenie o tym, że grupa młodych ludzi zachowuje się bardzo głośno. Pijani mężczyźni dobijali się do drzwi zamkniętej pizzerii w Wiśniowej. Policyjny patrol przyjechał na miejsce. Policjanci zauważyli pięciu pijanych mężczyzn, którzy krzyczeli i próbowali dostać się do zamkniętego lokalu. Na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się agresywnie. Odmówili podania swojej tożsamości, a funkcjonariuszy obrzucali przekleństwami i groźbami. Dwóch pijanych mężczyzn nich rzuciło się na policjantów. Podczas próby zatrzymania, jeden z funkcjonariuszy został ranny w rękę. Lekarz musiał założyć mu kilka szwów.

Dwóch najbardziej agresywnych mężczyzn zostało obezwładnionych. Trafili oni do izby wytrzeźwień. Alkomat wykazał 1,2 i 1,9 promila alkoholu w ich organizmach.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość wszystkich osób biorących udział w tej awanturze. Okazało się, że to mieszkańcy Wiśniowej i Różanki. Mają od 21 do 34 lat. Wszyscy byli pijani, mieli od 1,2 do 2,1 promila alkoholu w organizmie. Odpowiedzą za naruszenie porządku publicznego, odmowę podania swej tożsamości. Nie wykluczone, że odpowiedzą też za napaść na funkcjonariuszy.

(KWP w Rzeszowie / js)
 

Powrót na górę strony