Dary dla powodzian od policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dary dla powodzian od policjantów

Data publikacji 10.06.2010

Busem wypełnionym darami dla powodzian policjanci przyjechali do Goliny, gdzie pracownikom ośrodka pomocy społecznej przekazali zebrane środki czystości, żywność i wodę.

"Ludzkim odruchem jest nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują" - tak mówią policjanci i główni inicjatorzy przeprowadzonej zbiórki. Przez ostanie tygodnie policjanci, którzy byli kierowani na tereny dotknięte klęską powodzi, pilnowali porządku i bezpieczeństwa. Wypełniając jednak zadania swojej służby, widzieli tragedie ludzi, którzy w walce z żywiołem ponieśli ogromne szkody. Nie sposób przejść obojętnie obok takiego rozmiaru ludzkiej krzywdy.

Dlatego też na apel kierownictwa komendy miejskiej Policji w Koninie i i Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów Regionu Konin, odpowiedziało tak wielu policjantów i pracowników Policji, funkcjonariuszy podległych komisariatów i posterunków.

Wczoraj po południu policyjny bus, po brzegi wypełniony darami dla powodzian, zaparkował przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Placu Kazimierza Wielkiego w Golinie. Kilkaset litrów wody, kilkaset opakowań ze środkami czystości, żywność o długim terminie ważności - to wszystko zostało złożone w magazynach, gdzie po pomoc przychodzą dotknięci powodzią mieszkańcy gminy.

Organizatorzy akcji wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki i wsparły potrzebujących mieszkańców zalanych terenów, składają serdeczne podziękowania.

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja