Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marian znalazł narkotyki

Data publikacji 11.06.2010

7,5 kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości 150 tys. złotych przejęli policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Świecku. Narkotyki ukryte w samochodzie mieszkańca Warszawy odnalazł Marian – specjalny pies, szkolony do wyszukiwania środków odurzających. Mężczyzna przemycający marihuanę może trafić za kratki nawet na 15 lat.

Zatrzymany do kontroli 60-letni mężczyzna początkowo nie wzbudzał podejrzeń stróżów prawa. Był elegancko ubrany, pewny siebie, odpowiadał chętnie na pytania zadawane przez funkcjonariuszy. Dopiero reakcja Mariana, specjalnego psa celników wyszukującego narkotyki, skłoniła ich do drobiazgowej kontroli pojazdu marki Renault. Okazało się, że mieszkaniec stolicy ukrył marihuanę w przemyślnych skrytkach. Paczki z narkotykami odnaleziono po kilkunastu minutowym przeszukaniu w progach i zderzaku samochodu.

W sumie w ręce policjantów z CBŚ KGP, którzy w tej sprawie prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach, wpadło 7,5 kilograma marihuany o wartości 150.000 złotych. Przemytnik może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

(KWP w Katowicach, mw)

Film Marian znalazł narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Marian znalazł narkotyki (format flv - rozmiar 5.31 MB)

Powrót na górę strony