Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć na boisku

Data publikacji 11.06.2010

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy spowodowali u 42-latka ciężkie obrażenia ciała, w następstwie których mężczyzna zmarł. Decyzją sądu pierwszy z podejrzanych trafił tymczasowo do aresztu na 3 miesiące, natomiast drugi, nieletni, do schroniska.

Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował na 3 miesiące 17-latka oraz umieścił w schronisku dla nieletnich 16-latka, po tym, jak usłyszeli zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała u 42-latka, na skutek których mężczyzna zmarł.

19 maja dyżurny komendy w Golubiu-Dobrzyniu został powiadomiony, przez przypadkowego przechodnia, o znalezieniu na boisku w Kowalewie Pomorskim zwłok. Policjanci z tamtejszego posterunku zaczęli zbierać informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz zatrzymaniu ewentualnego sprawcy.

Prawie trzytygodniowa praca przyniosła rezultaty. We wtorek w południe funkcjonariusze zatrzymali pierwszego podejrzanego (17-latka), a w środę – drugiego (16-latka).

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło 16 maja. Wtedy sprawcy spotkali 42-latka w melinie w Kowalewie Pomorskim – tam młodszy z napastników zaczął go zaczepiać i uderzać. Następnie sprawcy wyprowadzili siłą mężczyznę na boisko i pobili go.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie im zarzutu umyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała, w następstwie których 42-latek zmarł.

Starszemu sprawcy może grozić nawet do 12 lat więzienia. O dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony