Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilogram amfetaminy w torbie podróżnej

Data publikacji 13.06.2010

W torbie podróżnej miał kilogram amfetaminy. Na widok wywiadowców chciał pozbyć się bagażu, próbował uciec i zaatakował policjanta. 23-letni Adrian S. został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Południowoprascy wywiadowcy zwrócili uwagę na młodego człowieka idącego chodnikiem – mężczyzna kurczowo trzymał pod ręką niewielką torbę podróżną i rozglądał się nerwowo, sprawdzając, czy nie jest obserwowany. Kiedy się zorientował, że w jego stronę zmierzają policjanci, przyspieszył kroku i wbiegł pomiędzy pobliskie budynki. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że obserwowany mężczyzna chce coś ukryć.

Policjanci zadziałali błyskawicznie. Zatrzymali mężczyznę i znaleźli torbę, której chciał się pozbyć – Adrian S. wcisnął ją za skrzynkę gazową przymocowaną do ściany jednej z klatek schodowych.

W bagażu młodego człowieka, pomiędzy szczoteczką i pastą do zębów, witaminami i tranem, policjanci znaleźli dwa pakunki w kształcie kul owinięte taśmą klejącą. Wewnątrz ukryty był biały proszek. Po zbadaniu i zważeniu substancji przez techników kryminalistyki okazało się, że jest to 999,4 grama amfetaminy.

Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny, uderzył jednego z funkcjonariuszy i próbował uciec.

W prokuraturze przedstawiono mu już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony