Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany

Data publikacji 15.06.2010

Policjanci CBŚ wspólnie z kryminalnymi z Mogilna zatrzymali na gorącym uczynku transakcji narkotykowej dwóch mężczyzn. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 66 tys. zł.

Funkcjonariusze CBŚ nad sprawą grupy przemycającej narkotyki pracowali od kilku tygodni. Ustalili, że szlak narkotykowy wiedzie z Holandii do Polski. Dowiedzieli się też, kiedy jest planowana najbliższa transakcja i że ma do niej dość na terenie woj. kujawsko-pomorskiego w powiecie mogileńskim.

Ustalenia śledczych potwierdziły się. W ubiegła sobotę (12.06) około 13.00 do kompleksu leśnego w okolicach Strzelec przyjechały dwa samochody osobowe – renault laguną przyjechał dostawca, natomiast drugim, volvo s 40, odbiorca. Tam czekali już na nich policjanci CBŚ i kryminalni z Mogilna.

Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku transakcji narkotykowej. W bagażniku renault funkcjonariusze znaleźli 8 zawiniętych w folię paczek, a w nich ponad 2,20 kg ziela konopi. W samochodzie drugiego mężczyzny znaleziono wagę elektroniczną.

Narkotyki trafił do laboratorium kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy. Badania ekspertów potwierdziły, że jest to marihuana. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 66 tys. zł.

Zarówno 44-letni dostawca, jak i 26-letni odbiorca, trafili do aresztu. Wczoraj policjanci doprowadzili ich do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Tego samego dnia decyzją sądu obaj trafili tymczasowo do aresztu na 3 miesiące.

Dostawca za przywóz znacznej ilości narkotyków może trafić do więzienia na czas nie krótszy od lat 3, odbiorca natomiast za usiłowanie wprowadzenia do obrotu tejże ilości środków odurzających – nawet na 10 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony