Napastował małoletnią - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napastował małoletnią

Data publikacji 15.06.2010

Konińscy policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który w windzie napastował małoletnią dziewczynkę. 67-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd Rejonowy w Koninie zdecydował o jego aresztowaniu. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w windzie jednego z bloków na osiedlu Zatorze w Koninie. Sprawca, w momencie, gdy weszły do niej dwie dziewczynki, zatrzymał windę i zaczął jedną z nich dotykać po intymnych częściach ciała. Dziewczynki zdołały nacisną guzik, kierując windę na niższe piętro – gdy winda zjechała i otworzyły się drzwi, uciekły. Przestraszone o całym zdarzeniu zaraz opowiedziały bliskim.

Wezwani policjanci natychmiast pojawili się na miejscu. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i zebrali wszystkie informacje wiążące się z tą sytuacją. Chwilę potem policjanci zatrzymali podejrzewanego w jednym z mieszkań tego samego bloku. 67-letni mieszkaniec Konina został dowieziony do Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Prokurator, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawił zatrzymanemu zarzut dokonania innej czynności seksualnej na małoletniej osobie poniżej 15 roku życia.

Sąd Rejonowy w Koninie, przychylając się do wniosku prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za czynności seksualne dokonane wobec osoby poniżej 15 roku życia grozi kara nawet pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja