Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za korupcję

Data publikacji 15.06.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali Burmistrz Nysy i dwóch przedsiębiorców. Są oni podejrzani o udzielenie i przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za pozytywne załatwienie dla jednego z nich, decyzji administracyjnej o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Cała trójka usłyszała już zarzuty.

Z materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że biznesmen z Namysłowa, wspólnie z pracownikiem jednego z koncernów naftowych w województwie opolskim, mogli sponsorować imprezę sportową wskazaną przez Burmistrz Nysy, w zamian za pozytywne załatwienie korzystnej decyzji administracyjnej o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Funkcjonariusze CBŚ w ubiegłym tygodniu zatrzymali podejrzewanych przedsiębiorców i włodarza Nysy, a także przeszukali ich mieszkania i zajęli tymczasowo mienie w wysokości ponad 80 tys. złotych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną, a przedstawicielka samorządu zarzut przyjęcia korzyści majątkowej. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe w wysokości 140 tys. zł.

Podejrzanym grozi kara od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

(KWP w Opolu, mw)

 

Powrót na górę strony