Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piłkarze winni napaści na policjantów

Data publikacji 15.06.2010

Koszaliński sąd rejonowy skazał we wtorek piłkarza Piotra Świerczewskiego na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, Radosławowi Majdanowi wymierzył karę grzywny, natomiast w sprawie Jarosława Chwastka postępowanie karne zostało warunkowo umorzone. Sportowcy oskarżeni byli o napaść na policjantów (PAP).

Obrońca piłkarzy, który wcześniej wnosił o ich uniewinnienie, zapowiedział apelację od wyroku. Nie wykluczył jej także prokurator, który żądał dla Świerczewskiego roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata, a dla Radosława Majdana i Jarosława Chwastka po 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Proces piłkarzy, którzy zgodzili się na podawanie pełnych danych osobowych, zaczął się w czerwcu 2009 r. Radosław Majdan (bramkarz Polonii Warszawa), Piotr Świerczewski (od niedawna w ŁKS Łódź) i Jarosław Chwastek (b. gracz Pogoni Szczecin, obecnie w IV-ligowej Gwardii Koszalin) byli oskarżeni o to, że w nocy z 27 na 28 lipca 2008 r. w pensjonacie Villa Siesta w nadmorskim Mielnie (Zachodniopomorskie) mieli zmuszać policjantów przemocą do odstąpienia od czynności służbowych i znieważali ich.

Piotrowi Świerczewskiemu przedstawiono dodatkowo zarzut spowodowania u jednego z funkcjonariuszy rozstroju zdrowia trwającego powyżej siedmiu dni - piłkarz miał wykręcić mu palec prawej dłoni.

(źródło: serwis informacyjny PAP)

Powrót na górę strony