Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje

Data publikacji 16.06.2010

Bezpieczne wakacje – pod takim hasłem już po raz czwarty nad zalewem w Domaniowie odbył się instruktażowy festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Wydział prewencji mazowieckiej Policji wspólnie z wydziałem edukacji, sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu oraz radomskim Środowiskowo-Lekarskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym już po raz czwarty zorganizowali na plaży nad zalewem w Domaniowie pokaz instruktażowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Wakacje już za kilka chwil, coraz cieplejsze dni zachęcają do wypoczynku nad wodą. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak powinien wyglądać taki wypoczynek. Dlatego z myślą o tych, którzy swój wolny czas lubią spędzać właśnie nad wodą, przygotowano pokazy umiejętności wyspecjalizowanych służb ratownictwa wodnego. Wspólne pokazy Policji Wodnej i Środowiskowo-Lekarskiego WOPR-u obejmowały akcje ratownicze z użyciem sprzętu podręcznego (rzutka rękawowa i bojka SP) oraz sprzętu ciężkiego (skuter wodny z platformą ratowniczą, deska surfingowa, kołowrót ratowniczy), a także desant z łodzi motorowodnej.

Pokaz metod poszukiwania zaginionych pod wodą osób oraz przedmiotów zaprezentowali radomscy strażacy. W tym roku w organizację pokazów włączyła się również Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, która zaprezentowała akcję gaszenia pożaru przez zrzut wody z samolotu „Dromader”.

Każdy z pokazów był szczegółowo omówiony przez specjalistów, a dzieci chętnie przyłączały się do dyskusji na temat bezpiecznego zachowania. Na najaktywniejszych czekała nagrody i przejażdżki policyjną motorówką.

Podczas festynu I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Rafał Batkowski, Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek, wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek, Komendant Mazowieckiej PSP st. bryg. Gustaw Mikołajczyk i Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu st. kpt. Paweł Frysztak wręczyli uczestnikom festynu ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpiecznych zachowań nad wodą.

(źródło: KWP w Radomiu / mg)

Film Bezpieczne wakacje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bezpieczne wakacje (format flv - rozmiar 11.32 MB)

Powrót na górę strony