Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleźli dziecko

Data publikacji 16.06.2010

Policjanci z Kowar zatrzymali starszą kobietę, która – wykorzystując chwilową nieobecność matki – zabrała z piaskownicy jej 5-letniego synka. Dziecko i kobieta zostali odnalezieni w centrum miasta. Zatrzymana nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego to zrobiła. Grozi jej kara 3 lat pozbawienia wolności.

15 czerwca 2010 roku około godziny 11.15 do Komisariatu Policji w Kowarach przybiegła kobieta i powiadomiła o zniknięciu z piaskownicy jej 5-letniego synka. Matka pozostawiła go na chwilę samego, a gdy wróciła, już go nie było.

Natychmiast oficer dyżurny policji zarządził poszukiwania dziecka. W działaniach uczestniczyli policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Leśnej. Po 10 minutach poszukiwań funkcjonariusze w centrum miasta zatrzymali 71-letnią kobietę wraz z 5-latkiem. Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego zabrała dziecko, nie można było z nią też nawiązać kontaktu. Kobieta trafiła pod opiekę rodziny, natomiast 5-latek -  w ręce swojej mamy.

Policjanci w Kowarach prowadzą w tej sprawie postępowanie sprawdzające w kierunku uprowadzenia. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony