Mogli oszukać ponad 300 osób - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mogli oszukać ponad 300 osób

Data publikacji 17.06.2010

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa na aukcjach internetowych. Sprawcy oferowali do sprzedaży kosmetyki jednej z firm. Zamawiający płacili za kremy i perfumy, które do nich nigdy nie dotarły. W ten sposób oszukanych zostało ponad 300 osób w całym kraju. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspólnie z policjantami z Dzierżoniowa, zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa na aukcjach internetowych. W ręce policjantów wpadli 24-letnia kobieta oraz 30-letni mężczyzna -mieszkańcy Bielawy.

Sprawcy działali od lutego br. W tym celu założyli szereg kont w serwisie aukcyjnym, wystawiając do sprzedaży nieistniejącą partię kosmetyków jednej z firm. W tym celu uruchomili również kilka kont bankowych, na które wpływały pieniądze. Zamawiający płacili za kremy i perfumy, które do nich nigdy nie dotarły. Jak ustalili policjanci w ten sposób oszukanych zostało ponad 300 osób w całym kraju.

Policjanci ustalają m.in. jakie straty ponieśli zamawiający towar.

Za oszustwo zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu, mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja