Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, broń i amunicja u 16-latka

Data publikacji 18.06.2010

Ponad 15 tys. porcji środków odurzających - marihuany, amfetaminy, heroiny i tabletek zawierających pochodne metamfetaminy - znaleźli w mieszkaniu młodego człowieka wrocławscy policjanci. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę ponad 80 tys. złotych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli granat bojowy z zapalnikiem, strzelający długopis oraz blisko 100 sztuk ostrej amunicji. Teraz o dalszym losie 16-latka zdecyduje sąd dla nieletnich.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wrocławskiej Komendy Miejskiej, podejrzewali, że w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu, dochodzi do handlu narkotykami. Na podstawie przeprowadzonych wcześniej ustaleń, w godzinach popołudniowych, policjanci weszli do mieszkania zajmowanego przez podejrzewanego o ten proceder 16 – latka. Po sprawdzeniu mieszkania, policjanci znaleźli narkotyki w różnej postaci. Była tam marihuana, amfetamina, heroina a także tabletki, które jak się okazało zawierają pochodne metamfetaminy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 15 tys. porcji środków odurzających o wartości rynkowej ponad 80 tys. złotych. Tylko z samej zabezpieczonej amfetaminy, po odpowiednim przygotowaniu jej do postaci, pod którą wprowadzana jest do obrotu, można było uzyskać blisko kilogram tego narkotyku. Dodatkowo zabezpieczono trzy wagi elektroniczne służące do porcjowania środków odurzających.

W mieszkaniu 16 – latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli również granat bojowy i zapalnik do niego, strzelający długopis oraz blisko 100 sztuk ostrej amunicji. Zapalnik zneutralizowali wezwani na miejsce policyjni antyterroryści z grupy minersko – pirotechnicznej.

Zatrzymany w tej sprawie 16 – latek, został umieszczony w policyjnej izby dziecka. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.
Policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu, wyjaśniając szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, prowadzą czynności w kierunku posiadania środków odurzających, wprowadzania ich do obrotu, jak również nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych, broni i amunicji, oraz stworzenia zagrożenia dla innych osób z uwagi na posiadane materiały wybuchowe.

Policjanci sprawdzają także skąd nieletni miał narkotyki, do kogo one trafiały, oraz jakie było przeznaczenie zabezpieczonych materiałów wybuchowych, broni i amunicji.

(KWP we Wrocławiu, mw)

Powrót na górę strony