Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano wytwórnię amfetaminy

Data publikacji 18.06.2010

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o produkcję amfetaminy oraz handel nią. Zabezpieczyli prawie 5 kg czystego narkotyku o rynkowej wartości miliona złotych. Znaleziono i zlikwidowano także laboratorium z kompletną linią produkcyjną. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W środę po południu policjanci z KMP w Poznaniu zatrzymali do kontroli na ul. Krzywoustego opla vectrę. Okazało się, że samochodem jechał 32-letni Dominik W., który w przeszłości był notowany za produkcję narkotyków. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli oklejoną taśmami paczkę. Wewnątrz znajdowała się amfetamina wysokiej jakości.

Sprawę przejęli kryminalni. Ustalili, że zatrzymany mężczyzna wynajmował mieszkanie na poznańskich Ratajach. Podczas przeszukania tego mieszkania znaleziono kolejne paczki z białym proszkiem. Sprawdzając informacje o zatrzymanym, policjanci ustalili, że Dominik W. miał budować dom jednorodzinny w pobliżu kompleksu handlowego przy trasie katowickiej. Kiedy pojechali tam na przeszukanie, odkryli w piwnicy laboratorium chemiczne.

W pomieszczeniu piwnicznym znajdowały się urządzenia do produkcji amfetaminy. Zabezpieczono tam także odczynniki służące do produkcji tego narkotyku. Policyjni eksperci oceniają, że znaleziona linia technologiczna mogła służyć do wytwarzania amfetaminy o wysokiej jakości. Policjanci zajmujący się tą sprawą znaleźli i zabezpieczyli łącznie 5 kg czystego narkotyku. Oceniają, że po przygotowaniu go do sprzedaży dilerskiej, jego wartość czarnorynkowa mogłaby wynieść nawet milion złotych.

Poza Dominikiem W. została zatrzymana również jego przyjaciółka. Śledztwo w tej sprawie policjanci prowadzą wspólnie z Prokuraturą Rejonową Poznań Nowe Miasto. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował oboje zatrzymanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Zlikwidowano wytwórnię amfetaminy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano wytwórnię amfetaminy (format flv - rozmiar 6.49 MB)

Powrót na górę strony