Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurierzy z ładunkiem narkotyków zatrzymani pod Poznaniem

Data publikacji 19.06.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przerwali kolejny kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Polski. Na autostradzie pod Poznaniem zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy jechali z Holandii z ładunkiem 7 kg. narkotyków. Za przemyt środków odurzających grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Norbert T. i jego przyjaciółka Lidia K. z Gniezna zostali zatrzymani pod zarzutem przemytu narkotyków z Holandii do Polski. Podczas policyjnej akcji CBŚ kurierzy zostali zatrzymani na autostradzie. W samochodzie, którym jechali, mieli ukryte paczki 5 kg. marihuany i 2 kg. amfetaminy. W zatrzymaniu kurierów uczestniczyli policjanci z komisariatu autostradowego, a w przeszukaniu samochodu pomagał specjalnie szkolony pies z Izby Celnej. Podczas przeszukania mieszkania pod Gnieznem, gdzie mieszkała para, znaleziono kolejne 0,5 kg suszu oraz broń palną i amunicję. Śledztwo w tej sprawie policjanci prowadzą wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu. Jeśli stawiane zarzuty potwierdzą się to zatrzymanym może grozić kara nawet do 15 lat więzienia.

Funkcjonariusze CBŚ są zdania, że skutecznie przerwali ważny szlak narkotykowy wiodący z Holandii do Polski. Zatrzymany kurier - 24 letni Norbert T. w narkotykowym biznesie siedział od dawna. Był w przeszłości karany za narkotyki i miał do odbycia za to dwuletni wyrok. Był także ostatnio poszukiwany przesz gnieźnieńską prokuraturę do innej sprawy narkotykowej.

Położenie Wielkopolski sprawia, że szlaki narkotykowe z zachodu na wschód wiodą przez ten region. Policjanci z CBŚ mają pełne ręce pracy. Rok temu koło Międzychodu zatrzymali polsko holenderskie małżeństwo przemycające do naszego kraju marihuanę. W maju tego roku zatrzymano sześć osób zamieszanych w przemyt narkotyków do Szwecji. W tych i wielu innych sprawach policjanci z CBŚ zatrzymali kilkudziesięciu przemytników, zabezpieczyli setki kilogramów narkotyków.

(KWP w Poznaniu, mw)

Film Kurierzy z ładunkiem narkotyków zatrzymani pod Poznaniem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kurierzy z ładunkiem narkotyków zatrzymani pod Poznaniem (format flv - rozmiar 13.9 MB)

Powrót na górę strony