Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w cyberpiratów

Data publikacji 21.06.2010

Kilkadziesiąt osób nielegalnie rozpowszechniających programy, gry oraz utwory muzyczne wyśledzili cyberpolicjanci. Na terenie całego kraju funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt domów i mieszkań, zabezpieczając sprzęt komputerowy i płyty. Straty właścicieli systemów operacyjnych, programów i gier komputerowych wynoszą ponad 2 miliony złotych.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy ustalili kilkadziesiąt adresów osób, które zajmowały się nielegalnym rozpowszechnianiem programów, gier komputerowych oraz utworów muzycznych na jednym z portali internetowych. Swoimi informacjami podzielili się z funkcjonariuszami z województwa śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, warmińsko- mazurskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego. Wspólnie z nimi przeszukali na terenie tych województw kilkadziesiąt domów i mieszkań osób, które zajmowały się nielegalnym procederem.

Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt komputerów, laptopy, dyski twarde oraz kilkaset płyt CD i DVD. Straty właścicieli systemów operacyjnych, programów i gier komputerowych wynoszą ponad 2 miliony złotych.

Za nielegalne rozpowszechnianie programów, gier komputerowych oraz utworów audiowizualnych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom / dz)

 

Powrót na górę strony