Najżyczliwszy policjant - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najżyczliwszy policjant

Data publikacji 21.06.2010

Aspirant Robert Jarecki, dzielnicowy osiedla Brzeziny, został wybrany przez świdniczan „najżyczliwszym funkcjonariuszem, pomocnym społeczeństwu”. Policjant nie krył zdziwienia, gdy padło jego nazwisko. Otrzymaną nagrodę pieniężną przekazał na rzecz powodzian i jednocześnie apelował do ludzi dobrej woli, by pomagali tym, którzy stracili dobytek całego życia.

Wczoraj na Placu Konstytucji 3-Maja w Świdniku odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2010”. Wśród wielu atrakcji, jakie zapewnili uczestnikom organizatorzy, było ogłoszenie wyników konkursu na „życzliwego funkcjonariusza”. Konkurs dotyczył zarówno policjantów, jak i strażników miejskich Świdnika. Organizator - Gminny Zespół Przeciwdziałania Przemocy Domowej - skierował go do osób, które miały osobisty kontakt z funkcjonariuszami, prosząc o wytypowanie tego, który okazał się najbardziej życzliwy i pomocny.

W tegorocznej edycji konkursu świdniczanie wybrali funkcjonariusza świdnickiej Policji – asp. Roberta Jareckiego, dzielnicowego osiedla Brzeziny. Funkcjonariusz nie krył zdziwienia. Jak sam powiedział : „ja tylko wykonuję swoją pracę, która jest służbą drugiemu człowiekowi”.

Laureat konkursu, dziękując wszystkim, oznajmił jednocześnie, że otrzymaną nagrodę pieniężną przekazuje na rzecz powodzian. Jednocześnie policjant zaapelował o pomoc dla poszkodowanych przez powódź ludzi.

Jak podkreślili organizatorzy konkursu, w tegorocznej edycji, wśród zgłaszanych kandydatów na najżyczliwszego funkcjonariusza, pojawiły się także nazwiska policjantów z wydziału ruchu drogowego i wydziału prewencji. Dla każdego funkcjonariusza jest to ogromne wyróżnienie, jak i motywacja do dalszej pracy - dlatego też świdniccy policjanci wszystkim serdecznie dziękują.

(KWP Lublin / dz)


 

Powrót na górę strony
Polska Policja