Urządziły dyskotekę na cmentarzu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Urządziły dyskotekę na cmentarzu

Data publikacji 21.06.2010

Wczorajszej nocy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzy nastolatki, które na terenie cmentarza skakały po grobach i rzucały zniczami. Dwie 15-latki i ich 14-letnia koleżanka były pijane. W ich organizmach było od 0,7 do 1,3 promila alkoholu. Teraz nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

Wczorajszej nocy, patrolujący Biłgoraj policjanci, słysząc dochodzące z pobliskiego cmentarza krzyki i odgłosy rozbijanego szkła, postanowili to sprawdzić. Będąc już na terenie cmentarza, zauważyli trzy młode dziewczyny, które skakały i tańczyły na grobowcach przy muzyce odtwarzanej z telefonu komórkowego. Oprócz tego, kopały płyty nagrobne i rzucały zniczami. Kiedy mundurowi chcieli zatrzymać wandalki, te rzuciły się do ucieczki. Zostały jednak szybko zatrzymane. W jednostce Policji okazało się, że są to miejscowe nastolatki, które w stanie nietrzeźwości urządziły sobie dyskotekę. Dwie 15-latki i 14-latka nie potrafiły podać przyczyny swojego zachowania. W obecności wezwanych rodziców policjanci sprawdzili ich stan trzeźwości. W organizmach miały od 0,7 do 1,3 promila alkoholu. Nieletnie są już znane policjantom, były wcześniej notowane m.in. za spożywanie alkoholu. Teraz za swoje zachowanie dziewczęta odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Po sprawdzeniu terenu cmentarza stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli sporą ilość zniszczonych wystrojów grobów oraz uszkodzenia dwóch pomników. Policjanci ustalają, kto udostępnił nieletnim alkohol oraz wyjaśniają przyczynę całego zajścia.

(źródło: KWP Lublin)

Powrót na górę strony
Polska Policja