Zatrzymano podejrzanego o oszustwo internetowe - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o oszustwo internetowe

Data publikacji 23.06.2010

Policjanci z Bydgoszczy wspólnie z kolegami z KSP zatrzymali na gorącym uczynku 20-latka, podejrzanego o oszustwo internetowe. Za zakupy w sieci płacił on cudzą kartą, podając nielegalnie zdobyte dane. Śledczy ustalają, czy może mieć na koncie inne tego typu przestępstwa.

Policjanci z KWP w Bydgoszczy i KSP, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości internetowej, rozpracowali oszusta, który za zakupy w sieci zapłacił kartą należącą do klienta banku w Stanach Zjednoczonych. Aby zrealizować transakcję podał dane, które zdobył nielegalnie.

20-latek wpadł na gorącym uczynku w chwili, gdy odbierał od „kuriera” zamówiony towar. Policjanci odzyskali dwa przenośne odtwarzacze multimedialne warte 2256 zł. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy, funkcjonariusze zabezpieczyli także kilkadziesiąt płyt CD/DVD oraz „podręcznik hakera”.

20-latek usłyszał już zarzut oszustwa. Jeszcze dzisiaj policjanci doprowadzą go do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Zgodnie z art. 286 § 1 kodeksu karnego grozi mu do 8 lat więzienia.

Śledczy ustalają, czy zatrzymany na swoim koncie inne tego typu przestępstwa.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja