Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany

Policjanci z Gryfic zlikwidowali plantację marihuany. Krzewy konopi indyjskich uprawiane były w piwnicy jednego z domów jednorodzinnych. Szacuje się, że z zabezpieczonych krzewów można by było wyprodukować około pięciu kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 200 tys. złotych.

Gryficcy kryminalni pracowali nad zatrzymaniem osoby poszukiwanej, która miała ukrywać się w jednym z mieszkań na terenie miasta. Policjanci poczynili stosowne ustalenia, zgromadzili informacje i wczoraj przystąpili do realizacji zatrzymania. Kiedy weszli na teren posesji znajdującej się niemal w centrum miasta, w piwnicy stojącego tam domu jednorodzinnego ujawnili uprawę konopi indyjskich.

Łącznie rosły tam 154 krzewy, każdy o wysokości około jednego metra. Plantacja była wentylowana za pomocą specjalnego systemu wentylacyjnego i wyposażona w specjalistyczne urządzenia mierzące wilgotność powietrza, czas nawadniania i naświetlania roślin. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli również szczegółową instrukcję hodowli i uprawy konopi indyjskich.

Szacuje się, że z zabezpieczonych krzewów można by wyprodukować około pięciu kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 200 tys. złotych.

Podczas realizacji policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za uprawę marihuany grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie, mw)

Film Zlikwidowana plantacja marihuany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja marihuany (format flv - rozmiar 4.14 MB)

Powrót na górę strony