Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki nie trafią do białostockich szkół, pubów i dyskotek

Data publikacji 24.06.2010

2 kilogramy marihuany oraz blisko 400 gramów amfetaminy przechwycili policjanci z Białegostoku. Narkotyki, których czarnorynkową wartość oszacowano na ok. 62 tys.zł, miały trafić do białostockich szkół, pubów i dyskotek. W ręce funkcjonariuszy wpadli również dwaj dilerzy, którzy odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzającyh.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku uzyskali informację o możliwym transporcie znacznej ilości narkotyków, który miał dotrzeć do miasta.


Na drodze krajowej numer 8 w rejonie Mężenina funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wytypowanego wcześniej seata. Autem jechało dwóch mieszkańców powiatu białostockiego. Kryminalni podczas przeszukania wnętrza samochodu znaleźli ukryte pod tapicerką cztery pakunki. Jak wstępnie ustalono – była to najprawdopodobniej marihuana. 26 i 30-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Podczas przeszukania mieszkań należących do mężczyzn, w jednym z nich, kryminalni znaleźli dwa słoiki częściowo wypełnione ciemno białym proszkiem, elektroniczną wagę, a także 10 tabletek ekstazy.

Pracownicy Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku po sprawdzeniu ustalili, że w czterech pakunkach było łącznie 2 kilogramy marihuany. W słoikach natomiast znajdowała się amfetamina o łącznej wadze 393 gramów. Z tak dużej ilości narkotyków mogłoby powstać 6000 działek marihuany i blisko 4000 amfetaminy, o czarnorynkowej wartości prawie 62 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ustalają teraz skąd pochodziła tak duża ilość marihuany i amfetaminy, a także kto był jej odbiorcą. Wiadomo już, że docelowo narkotyki miały trafić do białostockich szkół, pubów i dyskotek. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Dzisiaj decyzją sądu obaj zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

(KWP w Białymstoku, mw)

Film Narkotyki nie trafią do białostockich szkół, pubów i dyskotek

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Narkotyki nie trafią do białostockich szkół, pubów i dyskotek (format flv - rozmiar 7.83 MB)

Powrót na górę strony