Zatrzymany za lewy alkohol - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za lewy alkohol

Data publikacji 24.06.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali 35-letniego hurtownika, który zaopatrywał, w alkohol nielegalnego pochodzenia, kupców sprzedających na łódzkich targowiskach. Podczas przeszukań zabezpieczono spirytus wartości nie mniejszej niż 80 tys. złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

23 czerwca około godz. 18 po obserwacji wynajmowanej posesji przy ulicy Chłopickiego w Łodzi policjanci zatrzymali podejrzewanego na gorącym uczynku. 35-latek wpadł podczas załadunku trefnego towaru do użytkowanego przez siebie audi A4. Po przeszukaniu samochodu oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie typowanej posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 950 litrowych plastikowych butelek ze spirytusem bez znaków akcyzy. Alkohol spakowany był w pudła i gotowy do dalszej dystrybucji. Łączną wartość tego nielegalnego towaru oszacowano na co najmniej 80 tys. złotych.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zatrzymany łodzianin był już wcześniej notowany za podobny proceder. Tym razem działał jednak na większą skalę, zaopatrując drobnych hurtowników, którzy wprowadzali towar na łódzkich targowiskach.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 1400 złotych, należące do zatrzymanego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany.

(KWP w Łodzi / dz)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja