Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty w sprawie śmierci 16-latka

Data publikacji 24.06.2010

Finał poniedziałkowej tragedii to aresztowania trzech mężczyzn. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że jedyną i najbardziej prawdopodobną przyczyną tego tragicznego zajścia były względy osobiste. W zebranym materiale dowodowym nie ma przesłanek, aby przypuszczać, że do bójki doszło na tle porachunków pomiędzy kibicami.

Dzisiaj na wniosek prokuratora i policjantów z komendy miejskiej sąd w Bydgoszczy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech młodych mężczyzn. 17-letni bydgoszczanin najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Pozostali mężczyźni, 19- i 20-latek, trafili do aresztu na 3 miesiące. Wszyscy zostali zatrzymani w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz-Południe.

Sprawa dotyczy wydarzeń, które rozegrały się w poniedziałkowy wieczór w parku przy ulicy Grzmota-Skotnickiego. W wyniku zajścia zmarł 16-latek, który trafił do szpitala z raną klatki piersiowej.

Kryminalni dotychczas zatrzymali trzy osoby. Wczoraj prokurator przedstawił 17-latkowi zarzuty spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała, w wyniku którego nastąpiła śmierć człowieka, oraz udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia. 19 i 20-letni mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że jedyną i najbardziej prawdopodobną przyczyną tego tragicznego zajścia były względy osobiste. W zebranym materiale dowodowym nie ma przesłanek, aby przypuszczać, że do bójki doszło na tle porachunków pomiędzy kibicami.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja