Z pociskiem na Policję - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z pociskiem na Policję

Data publikacji 25.06.2010

W środowe popołudnie do dyżurnego KPP w Brzegu zgłosił się młody mężczyzna i położył przed nim pocisk. Beztrosko stwierdził, że właśnie go wykopał na terenie budowy swojego domu. 31-latek przyznał, że nie wiedział, co zrobić ze znaleziskiem, więc poprosił o radę znajomego sapera - ten podpowiedział mu, aby zaniósł pocisk na Policję.

W środę o godzinie 18.10 do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zgłosił się 31-letni mężczyzna, który na okienku podawczym dyżurnego położył kompletny nabój o długości około 20 cm. Jak oświadczył, właśnie go wykopał na terenie budowy swojego domu na Osiedlu Skarbimierz.

31-latek przyznał, że nie wiedział, co zrobić ze znalezionym nabojem, i skonsultował się ze znajomym saperem, który podpowiedział mu, że pocisk należy zawieźć na Policję.

Dyżurny natychmiast wezwał do komendy patrol rozminowania z Brygady Saperów w Brzegu. Przybyli na miejsce saperzy zabezpieczyli nabój i udali się na Osiedle Skarbimierz, aby sprawdzić terenu budowy domu, gdzie został wykopany pocisk.

Policja apeluje, aby w przypadku znalezienia materiałów wybuchowych w jakiejkolwiek postaci (pociski, granaty, bomby) nie ruszać ich. Należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji. Zabezpieczeniem i neutralizacją niewybuchów zajmują się służby specjalnie do tego powołane, czyli żołnierze z patrolu rozminowania.

(KWP w Opole / dz)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja