Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 25.06.2010

Policjanci z Olsztyna wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do naszego kraju papierosów i alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz korumpowaniem funkcjonariuszy Straży Granicznej i Izby Celnej. Policjanci zatrzymali 7 osób, 3 z nich zostały tymczasowo aresztowane. Wobec pozostałych 4 osób prokurator zastosował poręczenia majątkowe, policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju.

Policjanci Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Straży Granicznej od dłuższego czasu pracowali nad sprawą sprowadzania z Rosji i wprowadzania na teren naszego kraju papierosów i alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz korumpowaniem funkcjonariuszy Straży Granicznej i Izby Celnej. Gdy funkcjonariusze zebrali wystarczający materiał dowodowy, przystąpili do realizacji.

We wtorek rano równocześnie w 10 miejscach na terenie powiatu bartoszyckiego kryminalni przeprowadzili przeszukania i zatrzymania. W ręce policjantów trafiło 7 osób w wieku od 28 do 60 lat. Policjanci zabezpieczyli papierosy, alkohol oraz przedmioty wykorzystywane w popełnianiu przestępstw. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Część z nich wzbogaciła się o zarzut przyjęcia bądź wręczenia korzyści majątkowej, przekroczenia uprawnień, a także posiadania i wprowadzania do obrotu nielegalnego towaru.

Trzy z zatrzymanych osób zostały już tymczasowo aresztowane, trafiły one do aresztów śledczych. Wobec czterech członków grupy Prokurator Rejonowy w Bartoszycach zastosował poręczenia majątkowe, policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju. Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków mogą sięgać kilkuset tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja