Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Włącz Myślenie" - happening przed wyjazdem na wakacje

Data publikacji 26.06.2010

Dziś o godz. 10.30 na skrzyżowaniu ulic Pułkowej i Wóycickiego w Warszawie odbył się briefing, w którym wzięli udział przedstawiciele Krajowej Rady BRD, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie. Organizatorzy w niekonwencjonalny sposób starali się przypomnieć o tym, jak bezpiecznie podróżować. Konferencji prasowej towarzyszył happening pod hasłem "Włącz Myślenie".

 

W sobotę, pierwszego dnia wakacji, w godz. 10.00 – 12.00 na głównych arteriach wyjazdowych z Warszawy prowadzących nad morze, w góry oraz na Mazury, były prowadzone działania edukacyjne, w niekonwencjonalnej formule, które miały na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Organizatorami przedsięwzięcia byli Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji oraz Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej "Pedagogium".
 
Na wybranych skrzyżowaniach pojawili się studenci ,"Pedagogium" oraz liderzy programu KGP ,"Profilaktyka a Ty" z hasłami, które nawoływały do rozważnej jazdy i bezpiecznego zachowania na drodze. Celem happeningu było kształtowanie świadomego i kulturalnego uczestnika ruchu drogowego.
 
Statystyki policyjne wyraźnie pokazują, że w miesiącach wakacyjnych dochodzi do największej liczby wypadków drogowych. Tylko w lipcu i sierpniu 2009r. śmierć na drogach poniosło 928 osób, a 11 382 zostało rannych. W tym czasie wydarzyło się 8557 wypadków drogowych, w których, główną przyczyną była nadmierna prędkość oraz brawura za kierownicą.
 
gg

 

Powrót na górę strony
Polska Policja