Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Używali podrobionych kart płatniczych

Data publikacji 28.06.2010

Szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Rumunii, którzy wypłacali pieniądze z bankomatów, używając podrobionych kart bankomatowych. Zostali oni tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło tuż po jednej z prób wypłacenia pieniędzy z bankomatu w centrum Szczecina. Policję powiadomił pracownik ochrony banku. Jego podejrzenia wzbudziło dwóch mężczyznach, którzy wielokrotnie, za pomocą różnych kart dokonywali operacji w bankomacie. Podejrzanie zachowujący się mężczyźni byli w pobliżu placówki bankowej, kiedy podjechał radiowóz. Na widok patrolu jeden z nich wyrzucił coś do śmietnika.

Policjanci zatrzymali mężczyzn. Po sprawdzeniu okazało się, że do kosza wyrzucili oni karty przypominające karty bankomatowe. Zatrzymani mieli przy sobie dużą kwotę gotówki i kolejne karty z paskami magnetycznymi i zapisanymi flamastrem numerami PIN. Po sprawdzeniu okazało się, że są to obywatele Rumunii w wieku 25 i 29 lat.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP i KWP w Szczecinie. Kiedy rozpoczęto szczegółowe sprawdzanie wyszło na jaw, że zabezpieczone karty są podrobione.

Wstępnie szacuje się, że tylko w dniu zatrzymania mogli oni dokonać nielegalnych wypłat na kwotę blisko 16 tys. złotych. Sprawcy najprawdopodobniej działali także w innych miastach Polski. Zostanie to dokładnie sprawdzane. Prowadzący sprawę już teraz określają ją jako wielowątkową i rozwojową.

(KWP w Szczecinie / js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja