Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się i kradli aż 59 razy

Data publikacji 28.06.2010

Policjanci rozbili grupę młodych ludzi, którzy na terenie powiatu jeleniogórskiego, lwóweckiego i lubańskiego dopuścili się kilkudziesięciu włamań i kradzieży. Łupem sprawców padło między innymi paliwo oraz elektronarzędzia. Straty pokrzywdzonych szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali czterech mieszkańców powiatu lwóweckiego w wieku od 18 do 20 lat, podejrzanych o włamania i kradzieże. Z policyjnych ustaleń wynika, że podejrzani mają na swoim koncie aż 59 tego typu przestępstw, których dopuścili się w okresie od stycznia do czerwca 2010 roku na terenie gminy Stara Kamienica, w powiecie lwóweckim i lubańskim.

Sprawcy włamywali się do pomieszczeń gospodarczych, garaży, komórek oraz do samochodów . Ich łupem padło kilkadziesiąt litrów paliwa, różnego rodzaju elektronarzędzia, kosiarki, klucze, koła i inne przedmioty. Straty pokrzywdzonych szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Za kradzieże z włamaniami grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu, mw)

Powrót na górę strony