Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 28.06.2010

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o uprawianie konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 400 krzewów narkotyku i około 5 kg suszu. Oszacowali, że z zabezpieczonych roślin mężczyźni mogli uzyskać narkotyki warte blisko pół miliona złotych. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci od pewnego czasu zbierali dowody świadczące o tym przestępczym procederze. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu, ABW w Opolu, KPP w Prudniku i KPP w Kluczborku zatrzymali na terenie powiatu prudnickiego dwóch mężczyzn, którzy w niezamieszkałym budynku w gminie Głogówek uprawiali krzewy konopi indyjskich.

Policjanci w trakcie przeszukania ujawnili 400 krzewów, 55 sztuk ziela konopi będących w fazie suszenia i około 5 kilogramów suszu oraz sprzęt służący uprawy narkotyku - nawilżacze, lampy grzewcze, system wentylacyjny. W czterech specjalnie przygotowanych pomieszczeniach znajdowały się rośliny w różnych fazach wzrostu, niektóre sięgały 1,5 metra wysokości. Z zabezpieczonych roślin mężczyźni mogli uzyskać narkotyki warte blisko pół miliona złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny i sprzęt, a mężczyzn przewieźli do prudnickiej komendy. 44-latkowi i 34-latkowi m.in. za uprawianie, posiadanie i udzielanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd w Prudniku aresztował tymczasowo obu mężczyzn na trzy miesiące.

(źródło: KWP Opole)

Powrót na górę strony