Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kurier

Data publikacji 29.06.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali kuriera jednej z firm przesyłkowych, podejrzanego o przywłaszczenie mienia. Straty, jakie spowodował, sięgają kilku tysięcy złotych. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

28 czerwca 2010 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zatrzymali 43-letniego mężczyznę – pracownika jednej z firm świadczącej usługi kurierskie. Jak ustalili policjanci, kurier podejrzewany jest o przywłaszczenie pieniędzy z kilku przesyłek, a straty jakie spowodował wyniosły ok. 6 tys. złotych.

Mężczyzna był zatrudniony w firmie od kwietnia 2010 roku. W tym czasie sprawca dostarczał paczki do adresatów, biorąc za to należność. Następnie zabierał opakowania z przekazanych przesyłek i preparował te same paczki jako nieodebrane. Do „nowych paczek” wkładał różne stare przedmioty, m.in. linki holownicze, stare buty, lewarek. Aby cała sprawa nie wyszła na jaw, fałszował również podpisy klientów m.in. na tzw. skanerze, gdzie adresat kwitował odbiór przesyłki. Uzyskane należności za dostarczenie przesyłki trafiały w ten sposób do jego kieszeni.

Za przywłaszczenie mienia 43-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony