Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalają okoliczności śmierci 30-latki

Data publikacji 29.06.2010

Policjanci z Lublina ustalają okoliczności śmierci 30-letniej kobiety. Wczoraj przed południem z licznymi obrażeniami głowy i klatki piersiowej została ona przywieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Dotychczasowe ustalenia wskazują na to, że kobieta mogła zostać pobita. Policjanci zatrzymali 33-letniego męża denatki, który był nietrzeźwy.

Wczoraj pogotowie ratunkowe powiadomiło Policję o przywiezieniu na izbę przyjęć 30-letniej Anny Z. Obrażenia ciała wskazywały, że prawdopodobnie została ona pobita. Posiadała rozległe obrażenia głowy i klatki piersiowej. Pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej, kobieta zmarła.

Policjanci ustalili, że mieszkała wspólnie z mężem i trójką dzieci. Dzień wcześniej małżeństwo wspólnie spożywało alkohol.

Wczoraj policyjni technicy kryminalistyczni prowadzili oględziny mieszkania i zabezpieczali wszelkie ślady, które mogą wskazywać, że doszło do przestępstwa. Kryminalni przesłuchali sąsiadów oraz rodzinę tragicznie zmarłej 30-latki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że małżonkowie często spożywali alkohol. Policjanci ustalają czy w ich mieszkaniu dochodziło do awantur domowych i przemocy.

W tej sprawie zatrzymano męża denatki, który był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Czynności procesowe z 33-letnim Hubertem Z. zostaną wykonane po jego wytrzeźwieniu. Zatrzymany 33-latek trafił do policyjnego aresztu, natomiast dzieci pod opiekę Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie, a najmłodsze zostało przekazane babci.

Wszystkie czynności prowadzone są w porozumieniu i pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin–Północ. Dopiero po przesłuchaniu 33-latka zapadną decyzje w sprawie jego ewentualnej odpowiedzialności karnej.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / js)
 

Powrót na górę strony