Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył sprzęt za ponad pół miliona złotych

Data publikacji 29.06.2010

Wczoraj po południu kryminalni zatrzymali 24-letniego Krzysztofa L., który wyłudził z kilku firm profesjonalny sprzęt filmowy o wartości ponad 500 tys. złotych, a następnie zastawił go w lombardzie za niewielką część wartości tych urządzeń. Jak sam twierdził, zrobił tak, ponieważ ma poważne kłopoty finansowe. Za przywłaszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj po południu do śródmiejskiej komendy zgłosiło się kilka osób, które twierdziły, że zostały oszukane przez Krzysztofa L. Młody mężczyzna miał wypożyczony od nich sprzęt zastawić w lombardzie. Policjanci  zabezpieczyli tam urządzenia wskazane przez zgłaszających. Łączna wartość sprzętu została wyceniona na ponad 500 tys. złotych.

Sprawa zaczęła się 22 czerwca, kiedy do jednej z firm obsługujących plany filmowe przyszedł Krzysztof L. i użyczył na kilka dni sprzęt do produkcji filmów, m.in. profesjonalne kamery z osprzętem. Zrobił tak jeszcze kilka razy, odwiedzając inne firmy, zajmujące się użyczaniem takiego sprzętu. W ciągu kilku dni urządzenia miały zostać zwrócone, ale w tym czasie do właścicieli firm dotarła informacja, że ich sprzęt jest zastawiony w jednym z lombardów. Nie zwlekając ani chwili, postanowili zgłosić sprawę Policji.

Urządzenia zostały zabezpieczone do prowadzonego postępowania. Lombard, który przyjął urządzenia, ma również zamiar złożyć wobec zatrzymanego zawiadomienie o przestępstwie.

Śledczy prowadzący sprawę przedstawili 24-latkowi zarzut przywłaszczenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony