Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działał w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 29.06.2010

Dzisiaj przed południem kryminalni z Bielan zatrzymali Mirosława D. poszukiwanego listem gończym przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu. 44-latek ukrywał się przed organami ścigania od 10 miesięcy. Mężczyzna poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dostarczyła 500 kg heroiny o wartości 80 mln zł.

Kryminalni z bielańskiego zespołu do spraw poszukiwań stale prowadzą działania, których celem jest ustalenie, gdzie przebywają osoby ukrywające się przed organami ścigania. Te osoby muszą mieć świadomość, że zatrzymanie ich jest tylko kwestią czasu i prędzej czy później z pewnością znajdą się w rękach Policji.

Dzisiaj około godziny 12:00 kryminalni z Bielan udali się do jednej z warszawskich przychodni. Tam, tak jak się spodziewali, zastali 44-letniego Mirosława D. Mężczyzna od 10 miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. List gończy wydała za nim Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Prokurator przedstawił Mirosławowi D. zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie całego kraju i w krajach Unii Europejskiej w latach 2004-2006. Grupa specjalizowała się w obrocie, przywozie i dostawie środków odurzających i substancji psychotropowych. Osoby działające w tej grupie dostarczyły około 500 kg heroiny o wartości 80 mln zł.

Mirosław D. najbliższe dni spędzi w areszcie.

(KSP / js)

Powrót na górę strony