Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kokaina ukryta w bananach

Data publikacji 30.06.2010

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z celnikami z Gdyni zabezpieczyli około 50 kilogramów kokainy o wartości hurtowej około 2 milionów euro. Narkotyki były ukryte w partii bananów, które zostały zakupione przez jedną z warszawskich firm. Sprawa jest rozwojowa – prowadzi ją prokuratura apelacyjna w Gdańsku.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP przeprowadzili realizację wymierzoną przeciwko grupom przestępczym zajmującym się przemytem środków odurzających z Ameryki Południowej do Polski. Funkcjonariusze weszli na teren jednej z firm działającej na terenie Gdyni, która zajmuje się obrotem owocami południowymi. W trakcie przeszukania policjanci natknęli się na ładunek bananów, aby go dokładnie sprawdzić o pomoc poprosili celników z Gdyni, którzy dysponowali urządzeniem do prześwietlania ładunków.

Jak się okazało w bananach było ukryte 50 kilogramów kokainy. Hurtowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2 mln euro. Gdyby te środki odurzające trafiły na ulice, zyski grup przestępczych byłby kilkukrotnie większy. Jak ustalili policjanci Centralnego Biura Śledczego kokaina trafiła do Polski drogą lądową z Belgii przez Niemcy.

Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo prowadzi prokuratura apelacyjna w Gdańsku.

(kj / js)

Film Kokaina ukryta w bananach

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kokaina ukryta w bananach (format flv - rozmiar 3.49 MB)

Powrót na górę strony