Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec śledztwa – 147 zarzutów za napady i włamania

Data publikacji 30.06.2010

Śląscy policjanci zakończyli śledztwo w sprawie przestępców specjalizujących się we włamaniach i napadach na różne obiekty. W latach 2000 - 2004 podejrzani zrabowali pieniądze i towar wartości około 2 milionów złotych. Członkom grupy przedstawiono aż 147 zarzutów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Dotyczyło ono grupy osób dokonujących w latach 2000 - 2004 włamań i rozbojów, w tym przy użyciu broni i innych niebezpiecznych narzędzi.

Sprawcy działali na terenie Śląska i sąsiednich województw. Przestępcy specjalizowali się we włamaniach i rozbojach do siedzib firm, hurtowni z papierosami i sprzętem elektronicznym oraz domów prywatnych.

Łącznie zatrzymanym przedstawiono 147 zarzutów. Podjęto również 65 postępowań wcześniej umorzonych z powodu niewykrycia sprawców. Śledczy ustalili, że członkowie grupy skradli pieniądze i towar na łączną kwotę około 2 milionów złotych.

Aktem oskarżenia objęto 8 osób. W toku śledztwa dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych a wobec trzech prokurator zastosował dozór policji. Trzech pozostałych zostało w międzyczasie skazanych w innej sprawie.

(KWP w Katowicach, mw)

Powrót na górę strony