Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zgwałcenie

Data publikacji 30.06.2010

Zamojscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 21-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w połowie czerwca. Sąd Rejonowy postanowił o trzymiesięcznym aresztowaniu podejrzanego. Zgodnie z kodeksem karnym za zgwałcenie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w połowie czerwca w okolicach Zamościa. 21-letnią kobietę, idącą chodnikiem, zaczepił nieznany mężczyzna. Nawiązując rozmowę, podstępem zwabił ją do samochodu, proponując podwiezienie. Niczego nie świadoma 21-latka skorzystała z propozycji. Mężczyzna nie pojechał jednak w kierunku, w którym zmierzała kobieta. Wywiózł ją w ustronne miejsce. Tam, grożąc użyciem przemocy, zgwałcił. O zdarzeniu 21-latka powiadomiła dyżurnego zamojskiej komendy.

Praca zamojskich kryminalnych zaowocowała wytypowaniem mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. W minioną niedzielę w miejscu zamieszkania policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Zamościa. Mężczyzna zaskoczony był wizytą funkcjonariuszy, podejmując nieskuteczną próbę ucieczki.

35-latek usłyszał zarzut zgwałcenia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zamościu sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Mężczyzna w przeszłości karany był za podobne przestępstwa.

Zamojscy policjanci podejrzewają, że zgwałcenie 21-letniej kobiety to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 35-latek. Mężczyzna podróżował po całym kraju i niewykluczone, że może być sprawcą przestępstw innych o podobnym charakterze. Dlatego też zwracamy się z apelem do wszystkich kobiet, które mogły mieć kontakt z wymienionym mężczyzną, a nie zgłaszały wcześniej tego faktu organom ścigania, o kontakt z zamojską policją pod numerem telefonu 84 627-09-47 lub najbliższą jednostką policji tel. 997 lub 112.


(KWP w Lublinie / js)
 

Powrót na górę strony