Kierowcy w oku policyjnej kamery - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy w oku policyjnej kamery

Data publikacji 01.07.2010

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, dlatego postarajmy się podróżować bezpiecznie. Tylko w ostatni weekend czerwca policjanci lubartowskiej drogówki skontrolowali 217 pojazdów, zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, ujawnili 133 wykroczenia, za które nakładali mandaty karne lub kierowali wnioski o ukaranie do sądu. Prezentujemy kilka filmów, zarejestrowanych przez policyjne kamery, które powinny być przestrogą dla innych kierowców.

Załogi policyjnych radiowozów wyposażonych w videorejestratory miały pełne ręce roboty. Zdarzały się sytuacje, kiedy kierowcy liczyli na bezkarność. Tak było m.in. w przypadku kierującego samochodem osobowym porsche, który jechał drogą krajową 19. W miejscowości Czerwonka 30-letni mieszkaniec Suwałk przejechał obok patrolu w radiowozie z videorejestratorem, który zatrzymywał właśnie sprawcę wykroczenia. Kierowca nie zważał na duży ruch na drodze, zaczął przyśpieszać, rozwijając prędkość do 195 km/h. Jego manewry zauważyła załoga drugiego radiowozu z videorejestratorem i zatrzymała porsche. 30-letni kierowca tego pojazdu przekroczył dozwoloną prędkość o 105 km/h. Został za to ukarany mandatem karnym, a dodatkowo jego konto zwiększyło się o 10 punktów karnych.

Policjanci patrolujący drogi w rejonie powiatu lubartowskiego ujawniali również szereg wykroczeń popełnionych przez motocyklistów. Jeden z nich, 19-letni mieszkaniec Lublina, jadąc ul. Cmentarną w Firleju, rozwinął prędkość ponad 140 km/h. Zatrzymany przez policjantów tłumaczył się, że chciał sprawdzić maszynę.

W Woli Mieczysławskiej policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Puław kierującego motocyklem suzuki, który mknął drogą krajową 19 z prędkością ponad 180 km/h, wioząc na tylnym siedzeniu pasażerkę. Kilkanaście kilometrów dalej, w miejscowości Łukówiec, mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Siedlec, którzy kierując motocyklami yamacha i honda lawirowali między jadącymi pojazdami z prędkością ponad 165 km/h. Obaj nie posiadali uprawnień do kierowania motocyklami. We wszystkich przypadkach sprawcy wykroczeń ukarani zostali mandatami karnymi, a ich konta powiększyły się o punkty karne.

Lubartowscy policjanci dyscyplinowali również niechronionych uczestników ruchu drogowego. Warto pamiętać, że popełniane przez nich wykroczenia mają duży wpływ na zagrożenie w ruchu drogowym.

Oto przykład: policjanci patrolujący drogę krajową nr 19 w miejscowości Firlej zwrócili uwagę na to, że pojazdy omijają łukiem zatokę przystankową. Okazało się, że trzej mieszkańcy Lubartowa, siedząc na krzesełkach tuż przy pasie ruchu, zatrzymują tam przejeżdżające samochody na tzw. okazję, co powodowało te utrudnienia.

Pamiętajmy: nadmierna prędkość, brawura, nieostrożność to główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy również, by jeździć z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem oraz bezwzględne stosować się do znaków drogowych i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

(KWP w Lublinie / js)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja