Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali odszkodowania komunikacyjne

Policjanci z Sochaczewa prowadzą śledztwo przeciwko grupie osób wyłudzających odszkodowania komunikacyjne. W trakcie blisko siedmiu lat nielegalnego procederu grupa wyłudziła odszkodowania od 10 firm ubezpieczeniowych na kwotę ponad 300 tys. złotych. Zarzuty usłyszało już 40 osób, grozi im do 8 lat pozbawiania wolności.

Sochaczewscy kryminalni już od dłuższego czasu pracowali nad sprawą wyłudzania odszkodowań od firm ubezpieczeniowych za fikcyjne kolizje, które w rzeczywistości nigdy nie zaistniały lub były ustawiane. W trakcie prowadzonego postępowania zarzuty usłyszało 40 osób z powiatu sochaczewskiego, płockiego i łowickiego.

Sprawcy wyłudzili wypłaty nienależnego im odszkodowania od 10 firm ubezpieczeniowych na kwotę ponad 300 tys. złotych. Ten nielegalny proceder trwał od listopada 2000 roku do lutego 2007 roku.

Funkcjonariusze ustalili również, że grupa usiłowała wyłudzić prawie 36 tys. złotych odszkodowania, lecz swojego zamiaru na szczęście nie osiągnęli z uwagi na odmowę wypłaty przez ubezpieczyciela.

Policjanci zabezpieczyli mienie sprawców na kwotę ponad 82 tys. złotych.

Oszustami zajmie się teraz sąd rejonowy w Sochaczewie. Grozi im do 8 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja