Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Suchy” wpadł kolejny raz

Data publikacji 01.07.2010

Stołeczni policjanci zatrzymali 38-letniego Artura R. ps. Suchy. Mężczyzna ukrywał się już od dłuższego czasu. Został zaskoczony, kiedy wychodził z sądu, gdzie toczy się jego kolejna sprawa. Za popełnione przestępstwa, włamania i kradzieże samochodów, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Artur R. jest bardzo dobrze znany policjantom komendy stołecznej zwalczającym przestępczość samochodową. Mężczyzna jest zawodowym złodziejem samochodów , który uczynił sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że w ostatnim czasie Artur S. ukradł na terenie Warszawy kilka samochodów o łącznej wartości 300 tys. złotych. Mężczyzna specjalizował się w kradzieżach japońskich marek.

Od początku lat dziewięćdziesiątych już sześć razy przebywał w zakładach karnych oraz aresztach śledczych. W 2004 roku był zatrzymany przez policjantów z samochodówki, jako członek zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej kradzieży samochodów na dużą skalę. Jej członkom przedstawiano zarzuty kradzieży ponad 80 samochodów. W 2008 roku mężczyzna opuścił zakład karny i natychmiast powrócił do przestępczej działalności.

38-latek prawdopodobnie jeszcze dzisiaj w prokuraturze usłyszy zarzuty za dokonane przestępstwa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

(KSP / js)
 

Powrót na górę strony