Odzyskano samochody - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano samochody

Data publikacji 02.07.2010

Wspólna praca policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego i Nowego Miasta Lubawskiego zakończyła się zabezpieczeniem 6 samochodów, które mogą pochodzić z przestępstwa. Zatrzymano też trzech mężczyzn podejrzewanych o działanie w grupie, która zajmowała się kradzieżami aut. W sprawie tej możliwe są dalsze zatrzymania.

Wszystko zaczęło się od kradzieży vw passata w miejscowości Osiek w powiecie brodnickim, do której doszło w maju tego roku. Sporządzono portret pamięciowy sprawcy kradzieży. Praca policjantów i rozpoznanie środowiska przestępczego związanego z kradzieżami aut pozwoliły na wytypowanie sprawców. Jak ustalili śledczy, ta sama grupa osób, która działała w Brodnicy, tego samego dnia w maju, tylko kilka godzin wcześniej, dokonała kradzieży audi A4 w Nowym Mieście Lubawskim.


W środę rano policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego i Nowego Miasta Lubawskiego przeszukali trzy gospodarstwa. W powiecie świeckim odnaleźli i zabezpieczyli dwa samochody: vw golfa V i vw T5. Natomiast w powiecie grudziądzkim cztery auta: audi A4 i A3, vw golfa V i karoserię od audi A3. Zabezpieczone przez policjantów samochody mają ślady świadczące o tym, że mogły zostać skradzione. Ponadto właściciele posesji, na których były te auta. nie potrafili wyjaśnić ich pochodzenia. Wszystkie zabezpieczone samochody zostały wyprodukowane nie później niż w 2005 roku.

W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, którzy są mieszkańcami powiatu świeckiego i grudziądzkiego. Dwaj z nich byli poszukiwani listami gończymi. Teraz policjanci sprawdzają czy, a jeśli tak, to skąd i kiedy skradzione zostały zabezpieczone pojazdy.

W przeszukanych miejscach policjanci znaleźli także komputery umożliwiające uruchomienie samochodów, „łamaki” i akcesoria samochodowe.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn przebywa już w zakładzie karnym. W stosunku do pozostałej dwójki policjanci wnioskować będę o aresztowanie. W sprawie tej możliwe są dalsze zatrzymania.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy /js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja