Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój, inna czynność seksualna, nielegalna amunicja i marihuana

Data publikacji 02.07.2010

Poznali się za pośrednictwem portalu internetowego, potem było kilka spotkań, wreszcie doszło do tego ostatniego, podczas którego mężczyzna dopuścił się innej czynności seksualnej i rozboju. Kryminalnym wystarczyły 3 dni, by ustalić, a potem zatrzymać, sprawcę tych przestępstw. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione rzeczy i dokumenty pokrzywdzonej, dodatkowo zabezpieczyli amunicję i marihuanę, które posiadał mężczyzna. Dziś sąd zastosował tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Do komendy na Pradze Południe zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o tym, że stała się ofiarą innej czynności seksualnej i rozboju. Policjanci wydziału kryminalnego od razu zajęli się sprawą. Podjęli szeroko zakrojone działania, aby ustalić, kim jest sprawca. Pokrzywdzona twierdziła, że poznała tego mężczyznę za pośrednictwem portalu internetowego. Spotkali się towarzysko kilka razy. Na ostatnim spotkaniu mężczyzna zaatakował kobietę, użył wobec niej gazu, skrępował ręce, dopuścił się innej czynności seksualnej, potem przemocą zmusił do wskazania miejsca, gdzie są pieniądze, ukradł gotówkę, laptopa, telefony i uciekł.

Kryminalni wykonali cały szereg sprawdzeń i ustaleń operacyjnych, które bardzo szybko przyniosły pożądane efekty. Już trzy dni po wpłynięciu zawiadomienia sprawca wpadł w ręce policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali go w jego mieszkaniu. Podczas przeszukania lokalu znaleźli wszystkie skradzione pokrzywdzonej przedmioty i dokumenty. Zabezpieczyli również nielegalną amunicję i marihuanę, które należały do zatrzymanego. Mężczyzna początkowo twierdził, że nie wie, dlaczego odwiedzili go stróże prawa. Szybko jednak przypomniał sobie sytuację sprzed 3 dni.

Przyznał się do popełnienia dwóch przestępstw. Poza rozbojem i inną czynnością seksualną odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji i środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Dziś sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja